• 1. 3. 2024
          • Prvý marcový deň patril obvodnému kolu v umeleckom prednese poézie a prózy
            Hviezdoslavov Kubín. Súťaž je pomenovaná podľa významného básnika Pavla
            Országha Hviezdoslava. Tento rok sa koná jubilejný 70. ročník. Hodnotil sa najmä
            výber textu, zvuková stránka reči, ovládanie textu a jeho prednes.

Našu školu reprezentovali : Anettka Černáková- 1. miesto a postup do okresného kola, Júlia
            Briešková
            – 3. miesto, Anička Briešková – 3. miesto a Jakub Gašparík. Všetkým
            blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

• Podporme FIALOVÝ deň 💜

• 27. 2. 2024
          • Ako sa zapojiť do fialového dňa? Prečo práve fialový?

V rámci nášho školského projektu Pomoc druhým, sme sa rozhodli tento školský rok pomôcť občianskemu združeniu Meli Beli. Občianske združenie vzniklo koncom roka 2016 - pôvodne pre účely zbierania 2%, ktoré by im pomohli pokrývať nákladné terapie, špeciálne pomôcky, liečbu a veci spojené s jej ochorením a hendikepom.

Ich pomoc nie je definovaná len epilepsiou. Pomáhajú všade tam, kde ich to ťahá, kde cítia, že pomôcť môžu a majú..., skrátka tam, kde ich nasmeruje život sám a Duch Svätý.

Preto si chceme 26.3. obliecť fialové tričko s motívom “ Nič so mnou nezatrasie”  a “ Ľúbim niekoho s epilepsiou”, a tým šíriť myšlienku spolupatričnosti.

Chceli by sme Vás poprosiť o podporu kúpou fialového trička. Cena je jednotná 10€. Dajte nám, prosím, vedieť do 1. marca.

Veľkosti sú: ( veľkosť je užšieho strihu, preto ak chcete širšie tričko, treba si vybrať o 1 veľkosť väčšie)

• 8 rokov
            • 10 rokov
            • 12 rokov
            • XS
            • S
            • M
            • L
          • Nič s nami nezatrasie

• 16. 2. 2024
          • Do fotogalérie bol pridaný nový album Nič s nami nezatrasie.

Fialový deň je deň, keď s nami nič nezatrasie. Presne tak, ako sa spieva v hymne „Svetového dňa epilepsie“. My, žiaci I. stupňa, sme sa 13.2. s Andrejkou Škovierovou-Dragošekovou naučili, čo je epilepsia a ako správne poskytnúť prvú pomoc pri záchvate. Všetko sme si precvičovali s naším novým kamarátom – fialovým macíkom. Už vieme, že 26.3. si oblečieme fialové tričko, a tým budeme šíriť myšlienku spolupatričnosti občianskeho združenia MELI BELI.

• Valentínska pošta

• 14. 2. 2024
          • Je už milou tradíciou, že žiaci ZŠ sv. Vojtecha môžu každoročne týždeň pred sviatkom sv. Valentína vlastnoručne vyrábať valentínske pozdravy a adresovať ich tým, koho majú radi. Všetky pozdravy mohli vhodiť do veľkého poštového srdiečka. Bolo milé dnes 14.februára vidieť potešenie a úsmevy na tvárach adresátov, ktoré vyvolali milé valentínky svojím odkazom – niekto vás má rád, niekomu na vás záleží, niekto vás chce potešiť a spríjemniť vám deň. Je dôležité mať pri sebe kamarátov, milých ľudí, láskavých učiteľov, ktorým na vás záleží a vedieť druhému povedať, že ho máme radi.

• Hviezdoslavov Kubín, šk.kolo

• 13. 2. 2024
          • 8.2.2024 sa na našej škole uskutočnilo šk.kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín v prednese poézie a prózy. Všetci recitátori boli šikovní. Do obvodného kola postupujú - Anička Briešková, Alexko Šulík, Anettka Černáková, Jakubko Gašparík a Julka Briešková. Všetkým recitátorom ďakujeme za pekné kultúrne dopoludnie a obecenstvu za silný potlesk pre svojich kamošov. Držíme im palce v ďalšom postupovom kole.

• Šaliansky Maťko, okr.kolo

• 12. 2. 2024
          • Obdobie recitačných súťaží prináša ďalší úspech.

12.februára 2024 sa v Dome Matice slovenskej v Nitre konal 29.ročník okresného kola recitačnej súťaže Šaliansky Maťko v prednese slovenských povestí. Našu školu reprezentovali víťazky školského kola - Natálka Zúbeková a Anettka Černáková. Anettke blahoželáme k 3.miestu v okresnom kole. Ďakujeme za umelecký prednes a reprezentáciu školy. Prajeme mladým šikovným nadšencom literárneho umenia veľa úspechov v ďalších recitačných súťažiach.

• ,,... a Slovo bolo u Boha..."

• 9. 2. 2024
          • Dňa 8.2.2024 sa konalo v Topoľčanoch krajské kolo súťaže ,,... a Slovo bolo u Boha..." v recitácii kresťanskej poézie a prózy. ZŠ sv. Vojtecha úspešne reprezentovala v poézii Julka Briešková (8.roč.) a umiestnila sa na 2.mieste.  Ďakujeme Julke za umelecký prednes a prajeme ďalšie úspechy v súťažiach.

• Nechci byť človekom, ktorý je úspešný, ale buď človekom, ktorý za niečo stojí.
      • Miluj všetkých, dôveruj málokomu, neubližuj nikomu.
      • William Shakespear
      • Študent nie je nádoba, ktorú treba naplniť, ale fakľa, ktorú treba zapáliť.