• Mladí vojaci & vojačky (1.-4.roč.)

• 26. 4. 2024
          • Povolanie vojaka je veľmi náročné a vyžaduje si dobrú fyzickú a psychickú zdatnosť. Presvedčili sme sa o tom sami. Ďakujeme vojakom 11.brigády vzdušných síl Nitra za ukážky vojenskej techniky, zbraní a taktického výstroja vojakov. Potešila nás ukážka práce psovodov a prvej pomoci. Všetci sme si vyskúšali, aké odvážne je byť vojakom/vojačkou.

• Sviatkovali sme v Nitre

• 24. 4. 2024
          • Sviatok sv. Vojtecha, patróna ZŠ sv. Vojtecha, žiaci, učitelia a zamestnanci školy oslávili v Nitre na Nitrianskom hrade, ktorý je najväčším stredovekým hradom na Slovensku. Deň sme začali spoločnou sv. omšou, ktorú celebroval nitriansky pomocný biskup Peter Beňo s p. dekanom Krasňanským a  p. kaplánom Kollárikom. Pokračovali sme prehliadkou Katedrály sv. Emeráma, Biskupského paláca a Diecézneho múzea s odborným výkladom. Nabrali sme odvahu a vystúpili sme i na vežu chrámu, odkiaľ sme mali krásne výhľady na Nitru a okolitú krajinu. Ďakujeme za deň, ktorý bol plný nových informácií a poznatkov o histórii, kultúre a umení, duchovných zážitkov, utužených kamarátstiev a smiechu.

• Pomáhali sme upratať naše mesto

• 23. 4. 2024
          • V apríli každoročne oslavujeme Deň Zeme, ktorý je spojený s ochranou životného prostredia. Pretože aj nám záleží na tom, v akom prostredí žijeme, zapojili sme sa do iniciatívy združenia Vráble Si Ty "Upracme Vráble". Veríme, že aj naše malé zbieranie odpadkov pomohlo planéte, lebo Zem máme iba prenajatú, požičanú na pár rokov a je jediná a jedinečná a mali by sme sa o ňu dobre starať.🌍💓

• Deň narcisov 2024

• 18. 4. 2024
          • Aj my sme dnes kúpou narcisov podporili zbierku Ligy proti rakovine a prejavili solidaritu a spolupatričnosť onkologickým pacientom. Ďakujeme :-)

• Nechci byť človekom, ktorý je úspešný, ale buď človekom, ktorý za niečo stojí.
      • Miluj všetkých, dôveruj málokomu, neubližuj nikomu.
      • William Shakespear
      • Študent nie je nádoba, ktorú treba naplniť, ale fakľa, ktorú treba zapáliť.