• Krabičky plné lásky 2023

• 20. 10. 2023
          • Už šiesty rok na Slovensku prebieha akcia potešiť niekoho, kto darček nečaká!

Aj ZŠ sv. Vojtecha sa rozhodla, že takýmito darčekmi chce potešiť osamelých...

Princíp akcie – naplňme „krabicu od topánok“ maličkosťami, ktoré môžu potešiť babičku či deduška. Môže to byť jediný darček, ktorý tento rok dostanú, preto vložte do krabice aj kúsok svojho srdca.

Vianočne ozdobenú krabicu nemusíte priniesť plnú. Stačia aj samotné drobnosti. Spoločne so žiakmi ich ešte doplníme, dozdobíme, deti pribalia vianočný obrázok a odovzdáme do správnych rúk.

Ďakujeme, že pomáhate s nami!

• Recitačná súťaž V. Záborského

• 27. 10. 2023
          • Dňa 27.10. 2023 sa uskutočnil 30. ročník recitačnej súťaže V. Záborského, vrábeľského rodáka - národného umelca, herca či recitátora, v recitovaní básní slovenských autorov na ZŠ V. Záborského. Po slávnostnom privítaní a krátkom kultúrnom úvode žiaci predviedli úžasné recitačné výkony. ZŠ sv. Vojtecha úspešne reprezentovali A. Černáková - 1.miesto, J. Briešková - 3.miesto, M. Repková - čestné uznanie,  M.Kúdelová, A. Briešková, M. Látečková, N. Zúbeková, M. Šranková a N. Krajmerová. Všetkým zúčastneným recitátorkám prajeme veľa úspechov v ďalších súťažiach. :-)

• Vesmír očami piatakov

• 25. 10. 2023
          • O vesmíre sa žiaci učia veľmi radi. Pri tvorbe projektov hľadajú nové informácie, triedia, spracujú a učia sa ich prezentovať pred publikom.

• Medzinárodný deň školských knižníc

• 24. 10. 2023
          • Medzinárodný deň školských knižníc sa slávi po celom svete každý štvrtý októbrový pondelok. Aj v našom čitateľskom kútiku si každý žiak nájde knižku, ktorá ho osloví, zaujme a poteší. Naším neustálym cieľom je u žiakov podporovať dobrý a trvalý vzťah ku knihe a k čítaniu, poznávaniu nového. Tešíme sa z každej prečítanej knihy.

• Sme finančne gramotní?

• 23. 10. 2023
          • Istina, úrok, úver, hypotéka ... to sú pojmy, v ktorých vyznať sa je dôležité. V rámci aktivít na rozvíjanie finančnej gramotnosti nás v škole navštívil pracovník VÚB banky p. Mgr. Juraj Vojtek, aby žiakom 7. - 9. ročníka objasnil otázky ohľadom efektívneho využitia vreckového a šetrenia do budúcnosti. Žiaci mali možnosť sa viac dozvedieť o práci bánk a produktoch, ktoré ponúkajú  o zodpovednom správaní sa v oblasti vlastných financií, o potrebe sporenia a zodpovednom prístupe k úverom a ich splácaniu.

V mene všetkých detí ďakujeme za prínosné informácie a osobné skúsenosti.

• Deň starých rodičov - 2.časť - Program a agapé

• 22. 10. 2023
          • Október, mesiac úcty k starším, nám každý rok dáva možnosť venovať ľuďom vo vyššom veku o čosi viac pozornosti. Žiaci ZŠ sv. Vojtecha to veľmi dobre vedia, a preto si svojich najmilovanejších z radu starších pozvali na  Deň starých rodičov. Spoločne sa zúčastnili sv. omše celebrovanej p. kaplánom Kollárikom. Po slávnostnom privítaní poobedie spestrili žiaci svojim starkým umeleckým programom – spievalo sa, tancovalo, recitovalo. Odmenou deťom bol veľký potlesk. Napínavé bolo  vyhodnotenie súťaže o najlepšiu pochúťku. Babičky museli splniť podmienku a pridať do pochúťky štipku soli či cukru. Potešili sa aj víťazi tomboly. Najväčším šťastím pre všetkých starkých bol aj tak čas prežitý s vlastnými vnúčatami. Záver dňa patril spoločnému agapé. Všetci si pochutili na sladkých a slaných dobrotách pri káve či čaji. Tešíme sa opäť o rok.

• Milión detí sa modlí ruženec

• 18. 10. 2023
          • Medzinárodná modlitbová iniciatíva Milión detí sa modlí ruženec vznikla v roku 2005 vo Venezuele. Na začiatku bolo niekoľko ľudí, ktorí dôverovali slovám svätého pátra Pia: „Ak sa bude milión detí modliť ruženec, svet sa zmení.“ Vďaka tejto iniciatíve sa v priebehu dňa zjednotí v modlitbe nie milión, ale niekoľko miliónov detí po celom svete, aby tým trochu viac pritiahli Nebo na našu Zem. Aj naša škola sa 18. októbra pridala k tejto krásnej akcii - Milión detí sa modlí ruženec 2023: Svet je v rukách Nebeského Otca. Pomodlili sme sa v kaplnke školy s pánom kaplánom modlitbu ruženca za jednotu a pokoj vo svete .

• Nechci byť človekom, ktorý je úspešný, ale buď človekom, ktorý za niečo stojí.
      • Miluj všetkých, dôveruj málokomu, neubližuj nikomu.
      • William Shakespear
      • Študent nie je nádoba, ktorú treba naplniť, ale fakľa, ktorú treba zapáliť.